Ako vyhľadávať materiály

Na portáli Školazdomu.sk sa nachádza viac ako 40 000 multimediálnych a interaktívnych vzdelávacích materiálov rôzneho typu. S cieľom zjednodušiť a urýchliť vyhľadávanie materiálov zodpovedajúcich Vašim potrebám sú v časti Vyhľadávať materiály na hlavnej stránke k dispozícii nasledovné možnosti vyhľadávania:

  • Vzdelávací obsah: po kliknutí na názov vybraného vzdelávacieho obsahu sa zobrazí jeho základné rozdelenie. Príklad: Anglický jazyk, úroveň: Angličtina pre deti (4 - 7 rokov), materiály: Angličtina Nicole and Tommy - úroveň 1. Po výbere konkrétnej možnosti v tejto časti sa zobrazí štruktúra vzdelávacích materiálov, v rámci ktorej sú materiály rozdelené do jednotlivých tém. Kliknutím na konkrétnu tému si zobrazíte rôzne typy vzdelávacích materiálov priradených k tejto téme.

  • Kľúčové slová: zadajte slovo alebo slová do vyhľadávacieho poľa "Kľúčové slová..." na hlavnej stránke a kliknite na tlačidlo Hľadať. Tým sa zobrazia všetky typy vzdelávacích materiálov, pri ktorých boli zadefinované Vami zadané kľúčové slová. Ak máte zakúpené tlačené pracovné zošity, resp. metodické prípravy nakladateľstva Dr. Josef Raabe Slovensko, do vyhľadávacieho poľa zadajte kód vzdelávacieho materiálu, ktorý chcete vyhľadať, uvedený na konkrétnej strane pracovného zošita alebo metodickej prípravy.

  • Kategórie: po kliknutí na záložku Kategórie si môžete nastaviť vlastný filter výberom z preddefinovaných možností. Zobrazia sa tie vzdelávacie materiály, ktoré zodpovedajú nastaveným kritériám vo Vašom filtri. Kritériá vyhľadávania vo filtri sa kumulujú, t. z. čím vyšší počet kritérií vo filtri nastavíte, tým užší výber vzdelávacích materiálov získate.

Vyhľadávanie prostredníctvom kategórií je vhodné kombinovať s vyhľadávaním vo vzdelávacích materiáloch, ako aj s použitím kľúčových slov.

Pre zobrazenie vzdelávacieho materiálu, ktorý ste si na portáli vyhľadali, kliknite na tlačidlo Náhľad. Ak si chcete zobraziť detailné informácie o konkrétnom materiáli, kliknite na jeho názov alebo náhľadový obrázok. Následne si môžete zobraziť náhľad materiálu kliknutím na tlačidlo Štart.


2018 © AGEMSOFT, a.s. © Young Digital Planet S.A.
Všetky práva vyhradené.

Upozornenie

Pred zverejnením akéhokoľvek materiálu, sa prosím uistete, že ste si dôkladne prečítali podmienky používania a ochrany súkromia a ste úplne oboznámení so všeobecnými podmienkami portálu Školazdomu.sk.


Podmienky používania
Ochrana súkromia